Šlapej taky!

Kampaň Auto*Matu Do práce na kole letos už potřetí propaguje cestování na kole místo autem. Letošní video s názvem „Šlapej taky!“ je prodchnuto velmi explicitním dvojsmyslem. Jde o hru se slovy nebo sexismus? Očekáváte, že se ozvou kritické feministky? Zaráží Vás, že se nikdo neozval?

Máme si dělat legraci z narážky na nevázané sexuální orgie na pracovišti… když je to pro dobrou věc? Možná je to úzkostivé, ale měla bych lepší pocit, kdyby se v klipu i muž přiznal, že šlape… aby to až do posledních vteřin nebyla jen záležitost žen…

FacebookTwitterGoogle+PinterestLinkedInRedditStumbleUponEmail
Příspěvek byl publikován v rubrice Pink gender a jeho autorem je Lucie. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
  • Zapp

    Skvělý příspěvek do soutěže Sexistické prasátečko.

    Zároveň se mi nezdá, že je ten klip pro dobrou věc; pokud proti tomu nejsou žádné feministické protesty, půjde spíš o personální propojení obou nátlakových skupin.

  • JanaS

    Stat hodiny v dopravnich zacpach uz neni in! Ja bych se taky dala do slapani, bohuzel jeste ne vsechny mesta jsou pripravany na takovy trend, avsak co neni muze byt!