O nás

Vladimír Bláha

vlada_150Absolvent magisterského programu Evropská studia na Sciences Po v Paříži. V rámci studia absolvoval roční studijní pobyt na právnické fakultě univerzity v Salamance. Mezi léty 2011 a 2012 absolvoval semináře z filozofie Genger a demokracie (Pensée des sexes et démocratie) a Nerovnost mezi ženami a muži (Les inégalités entre les femmes et les hommes) v Paříži. Zabývá problematikou nedobrovolné imigrace a začleňování přistěhovalců do společnosti.

Lucie Drechselová

Lucie_DAbsolventka Institutu politických věd v Paříži, obor Evropské záležitosti. Specializuje se na Turecko, kde dva a půl roku studovala. Diplomovou práci psala o veřejné debatě o právu na potrat v Turecku v období 1980-2012. V roce 2012 absolvovala seminář Nerovnost mezi ženami a muži v Paříži. V současnosti externě spolupracuje s francouzskou redakcí Českého rozhlasu a píše dizertaci o ženách v turecké místní politice.

 

Jana Závodníková

jana_200_bAbsolventka magisterského studia sociologie na pařížském Institutu politických věd SciencesPo. V rámci svého bakalářského studia se věnovala otázkám emancipace žen pod komunistickým režimem v Rusku, Československu a v Lidové Demokratické Republice Německo. Absolvovala rok studia v Rusku – v Nižním Novgorodě a Petrohradu. Momentálně se zaměřuje na témata genderu a migrace a problematiku smíšených manželství.